Kroniki klasowe

PowrótZerówka / Klasy I / Klasy II / klasy III / klasy V /


Cała Polska czyta dzieciom / Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych / Święty Mikołaj / Mikołajkowe zabawy sportowe / przygotowanie do świąt / Rada Dzielnicy XV / Spotkanie z pisarką / Wróżby andrzejkowe / Biblioteka Publiczna Bal karnawałowy /Konkurs recytatorski dla klas 0 / Spotkanie z leśniczym / Walentynki / Zabawy z chustą

Cała Polska czyta dzieciom

17.12.12 r. w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom odbyła się impreza dla zerówek pt.: "W krainie Świętego Mikołaja". Dziękujemy Pani Katarzynie Rusin i jej Śnieżynkom- pomocnikom św. Mikołaja za wspólną zabawę
przejdź do góry

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

3.12.12 r. klasy zerowe wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Obejrzały film "N jak niewidomy", wzięły udział w zabawach pozwalających odczuć jak funkcjonują osoby niewidome, zapoznały się ze sprzętem, jakim posługują się takie osoby. Na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z osobami niewidomymi.
przejdź do góry

Święty Mikołaj

Dzień 6 grudnia był dniem wielu niespodzianek. Zerówki odwiedził najprawdziwszy św. Mikołaj. Każde dziecko dostało drobny, słodki upominek. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały gościowi kolędę i zapewniały, że były grzeczne przez cały rok.

przejdź do góry

Mikołajkowe zabawy sportowe

6.12.12 r. dzieci z klas 0a i 0b uczestniczyły w "Mikołajowych zabawach sportowych" zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dzieci w kilkuosobowych grupach bawiły się na 11 " stacyjkach". Imprezę zakończyły słodkie upominki i pamiątkowe zdjęcia.przejdź do góry

Przygotowanie do świąt

Zerówkowicze w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia chętnie wykonywali ozdoby do przystrojenia sali. Spod ich ręki "wychodziły" wdzięczne dzwoneczki i choinki.
przejdź do góry

Rada Dzielnicy XV

16.10.2012 r. klasy 0 A i 0 B były z wizytą w Radzie Dzielnicy XV Mistrzejowice. Gospodarz spotkania, Przewodniczący Rady pan Piotr Serafin wraz z panem Andrzejem Bularzem – Przewodniczącym Komisji Kultury i Promocji oprowadzali dzieci po siedzibie Rady, opowiadali o tym czym zajmują się członkowie Rady i pracownicy biurowi. Odpowiadali też na wiele pytań. Pan Przewodniczący przygotował również niespodziankę-przeczytał dzieciom bajkę. Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane słodkimi drobiazgami.
przejdź do góry

Spotkanie z pisarką panią Elżbietą Wojnarowską.

11.12.2012 r. dzieci z klasy 0A uczestniczyły w spotkaniu z autorką książek dla dzieci, panią Elżbietą Wojnarowską. Spotkanie odbyło się w Klubie Kuźnia. Pisarka opowiadała dzieciom o swojej nowej książce - baśń o dziecięcej mądrości, dobroci i przyjaźni pt.: "Sprzedawca czasu".
przejdź do góry

Wróżby andrzejkowe

30.11.12 r. w grupie 0a i 0 b odbyły się wróżby andrzejkowe. Dzieci z przejęciem uczestniczyły w zabawach-wróżbach i słuchały o tradycjach związanych z tym dniem.przejdź do góry

Biblioteka Publiczna

29.11.12 r. klasa 0a uczestniczyła w zajęciach z edukacji czytelniczej w Bibliotece Publicznej na os. Bohaterów Września. Dzieci dowiedziały się jak działa biblioteka i zwiedziły ją. Wysłuchały bajki o Świętym Mikołaju czytanej przez panią bibliotekarkę, która była inspiracją do dalszych zajęć.
przejdź do góry

Bal karnawałowy

9 stycznia 2013 r. odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z zerówek. Na sali królowały księżniczki, wróżki oraz odważni kowboje.
przejdź do góry

Konkurs recytatorski dla klas 0

1 marca 2013 r. odbył się konkurs recytatorski dla klas 0 pt.: "Hu hu ha, nasza zima nie jest zła". Rozpoczął się on przedstawieniem zimowym w wykonaniu dzieci z grupy 0 A. Następnie uczestnicy recytowali przygotowane przez siebie wiersze. Po naradzie jury zostały wręczone nagrody i upominki.


przejdź do góry

Spotkanie z leśniczym

W styczniu dzieci z klasy 0 A uczestniczyły w spotkaniu z panem leśniczym. Odbyło się ono w Bibliotece Publicznej na os. Bohaterów Września. Pan leśniczy opowiadał o swojej pracy i pokazywał piękne albumy ze zwierzętami. Atrakcją były również prawdziwe pióra bażanta oraz skóry z dzika i lisa.przejdź do góry

Walentynki

14 lutego 2013 r. w dniu św. Walentego wszyscy starali się być dla siebie bardzo mili. Każde dziecko mogło otrzymać serduszko z piernika.
przejdź do góry

Zabawy z chustą

W czasie zajęć zerówki odbywały się zabawy z chustą klanzową. Wzbudzały one dużo rdości i emocji, zwłaszcza zabawa o groźnie brzmiącej nazwie "Rekin".

przejdź do góry
Szkoła Podstawowa nr 144